Case studies

Share by Parkanizer sprawdza się w każdej firmie. Od tych najmniejszych po duże korporacje!

Mała firma

Adform

5 miejsc parkingowych

26 pracowników w aplikacji

Przeczytaj case study

99 pracowników w aplikacji

Przeczytaj case study

Fortum

57 miejsc parkingowych

Średnia firma

313 pracowników w aplikacji

Przeczytaj case study

244 miejsc parkingowych

Duża firma

Globalny dostawca dla przemysłu

Wyzwanie


Ponad połowa pracowników deklaruje sporadyczne przyjeżdżanie do pracy samochodem. Dla jednych powodem podróży do pracy autem jest konieczność przemieszczania się w ciągu dnia między spotkaniami u klientów, dla innych – awaria roweru, który wybierają na co dzień jako ekologiczniejszy środek transportu.


Jak zatem wszystkim pracownikom w najprostszy sposób zapewnić wygodne i przewidywalne parkowanie przy wykorzystaniu zaledwie kilku miejsc parkingowych udostępnianych przez zarządcę budynku? Jednocześnie rozwiązanie musiało być efektywne, przejrzyste i pozwalać na zarządzanie wszystkimi kwestiami związanymi z firmowym parkingiem w 1 miejscu.


Adform wybrał rozwiązanie Share by Parkanizer, które umożliwia dzielenie się miejscami przez pracowników oraz ustawienie wybranych miejsc postojowych jako miejsc do swobodnej rezerwacji wewnątrz firmy lub możliwość ich rezerwowania dla gości (tzw. spots to take).


Dzięki temu pracownicy dojeżdżający na co dzień innymi środkami transportu mogą w dowolnym momencie sprawdzić dostępność miejsc - aktualną i na najbliższy miesiąc. Zarezerwować któreś dla siebie z wyprzedzeniem i optymalnie dobrać środek transportu w drodze do biura. Z kolei osoby, które wiedzą, że danego dnia nie będą w biurze, a mają przypisane na stałe miejsce parkingowe, mogą przekazać je koledze lub koleżance z pracy, bo w Adform wszyscy są równi.


Pracownicy Adform, ani ich goście, nie tracą czasu na krążenie w poszukiwaniu miejsca postojowego – a nikt inny nie wie od nich lepiej, że ten czas to pieniądz.


Efekty:

Adform korzysta z Share by Parkanizer już 3 miesiąc. W tym czasie jako firma, zaoszczędziła już 2100 zł (nie musiała wykupić dodatkowych miejsc parkingowych), a niewykorzystywane w danym momencie firmowe miejsca parkingowe zostały udostępnione 270 razy.


Oprócz tego:

Mały wielki parking. O tym, jak prosto zapewnić przewidywalne parkowanie pracownikom Adform bez przepłacania za parking.

Polski oddział Adform - firmy dostarczającej oprogramowanie do automatyzacji reklamy o globalnym zasięgu.

2 luty 2019

2 minuty czytania

 • wygodnie obsługuje 26 pracowników z użyciem zaledwie kilku miejsc postojowych i ani chwili marnowanej na parkowaniu;
 • pracownikom dużo łatwiej efektywnie planować teraz dobór transportu do biura,
 • Office Manager ma przegląd wykorzystania parkingu, a wszyscy pracownicy mają równy dostęp do niego bez konieczności wydawania przez Adform środków na dodatkowe miejsca parkingowe.
przeczytaj kolejne case study
wróć do góry

Wyzwanie


Fortum stale szuka sposobów na stworzenie pracownikom jak najlepszych warunków i atmosfery pracy. Firma zgłosiła się do nas z wyzwaniem zapewnienia wygodnego parkowania prawie 100 pracownikom swojego wrocławskiego biura, nie tworząc przy tym luki w zakresie bezpieczeństwa i organizacji parkingu przez zarządcę nieruchomości.


Efekt


Dzięki wprowadzeniu aplikacji Share by Parkanizer w Fortum:

Jak zapewnić parking wszystkim pracownikom i zażegnać rozmowy o braku firmowych miejsc parkingowych.

Firma Fortum jest liderem w obszarze czystej energii. Dostarcza klientom na całym świecie energię elektryczną, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów.

10 września 2019

2 minuty czytania

 • Wszyscy zainteresowani pracownicy mają możliwości zaparkowania na firmowych parkingach
 • Dział Administracji ma stały dostęp do raportu dotyczącego wykorzystania parkingu, który zainspirował szereg decyzji związanych z optymalizacją parkingu

Wyniki


Wykres pokazuje, ile miejsc codziennie jest udostępnianych (szary kolor), a ile rezerwowanych (morski kolor).

Z zebranych danych, wynika, że:

 • średnio 362 razy w skali miesiąca kierowcy rezerwują miejsca parkingowe udostępnione przez innych pracowników
 • można powiedzieć, że parking firmy Fortum na stałe powiększył się o 12 miejsc – tyle średnio niewykorzystywanych miejsc dziennie dodatkowo wykorzystują inni pracownicy

Jak to się udało?


Punkt wyjścia: 57 miejsc, fajny zespół i spokój zarządcy

W momencie rozpoczęcia korzystania z Share by Parkanizer firma Fortum wynajmowała 57 miejsc – mimo to wielu pracowników było skazanych na poszukiwanie miejsca postojowego, nierzadko płatnego, poza parkingiem firmowym. Pracownicy Fortum mieli przekonanie, że sytuacja wynika nie z braku wystarczającej liczby miejsc, ale z braku odpowiedniego narzędzia do zarządzania parkingiem. Do raportu dotyczącego bieżącego wykorzystania miejsc parkingowych dostęp uzyskał także zarządca parkingu – dzięki temu zgodził się na wydanie większej liczby kart parkingowych, bowiem zyskał możliwość kontroli sytuacji.


Około 90 pracowników z wrocławskiego zespołu Fortum zostało zaproszonych do korzystania z Share by Parkanizer w maju 2019 roku.


„Od początku narzędzie do udostępniania i rezerwowania miejsc parkingowych zyskiwało coraz większą popularność, a pracownicy firmy zaczęli regularnie udostępniać kolegom i koleżankom swoje miejsca na czas nieobecności. Każdy z pracowników otrzymał kartę dostępową, pozwalającą na wjazd na parking. Nie musieliśmy szukać dodatkowych miejsc parkingowych na innych parkingach w okolicy – wystarczyło zastosować narzędzie, do zarządzania tymi miejscami, które już mamy, co bezpośrednio przełożyło się na oszczędność także dla firmy” – mówi Dorota Waligórska, Procurement and Real Estate Manager, Global Travel Category Manager w firmie Fortum.

wróć do góry
przeczytaj kolejne case study

Jak rozwiązać problem parkingowy pracowników i zmniejszyć wydatki na parking o ponad 10%.

Wiodący globalny dostawca rozwiązań dla przemysłu w zakresie techniki napędowej, sterowania i oprogramowania.

5 maja 2019

2 minuty czytania

Wyzwanie


Zespoły Działów Administracji i HR wiodącego globalnego dostawcy rozwiązań dla przemysłu stale szukają sposobów na stworzenie pracownikom jak najlepszych warunków i atmosfery pracy. Do Parkanizera zgłosiły się z wyzwaniem zapewnienia wygodnego parkowania ponad 600 pracownikom swojego katowickiego biura.


Efekt


Dzięki wprowadzeniu aplikacji Share by Parkanizer w firmie:

 • wszyscy zainteresowani pracownicy mają możliwości zaparkowania na firmowych parkingach
 • kierowcy dzielą się miejscami postojowymi ok. 2000 razy w miesiącu dzięki prostej aplikacji
 • Dział Administracji ma stały dostęp do raportu dotyczącego wykorzystania parkingu, który zainspirował szereg decyzji związanych z optymalizacją parkingu
 • firma mogła zrezygnować z wynajmu 30 dodatkowych miejsc parkingowych na parkingu zewnętrznym – pozwoliło to na dobre zaoszczędzić ponad 10% kosztów parkingowych!

Jak to się udało?


W momencie rozpoczęcia korzystania z Share by Parkanizer firma wynajmowała 261 miejsc – mimo to wielu pracowników było skazanych na poszukiwanie miejsca postojowego, nierzadko płatnego, poza parkingiem firmowym. Pracownicy Działu Administracji i HR, podobnie jak Parkanizer, mieli przekonanie, że sytuacja wynika nie z braku wystarczającej liczby miejsc, ale z braku odpowiedniego narzędzia do zarządzania parkingiem.


100 kierowców z zespołu zostało zaproszonych testowo do korzystania z Share by Parkanizer w styczniu 2019 roku.


Od początku to narzędzie do dzielenia się miejscami parkingowymi cieszyło się dużą popularnością, a pracownicy firmy zaczęli regularnie udostępniać kolegom i koleżankom swoje miejsca na czas nieobecności. Dzięki pierwszym dobrym wynikom zespołu w dzieleniu się miejscami, firma zdecydowała się zaprosić do korzystania z niej wszystkich kierowców w firmie i rozwiązać problem z parkowaniem na dobre.


Skala życzliwości między pracownikami firmy budzi podziw. Już w pierwszym miesiącu podzielili się miejscami parkingowymi 287 razy – po pół roku jest to już średnio 2000 razy w miesiącu. Dzięki temu zdarzają się dni, kiedy aż 128 kierowców korzysta z firmowego parkingu, mimo że nie mają przypisanego na stałe miejsca postojowego.


Aplikacja dba też o porządek na parkingu – kierowca, który rezerwuje dla siebie miejsce na dany dzień z dostępnej puli, ma jasną informację, gdzie ma zaparkować i nie traci czasu podczas porannego parkowania.


„Najważniejsze było dla nas, że widzieliśmy, że nasz zespół jest otwarty na zmiany i ludzie podchodzą z entuzjazmem do tego, żeby ułatwić współpracownikom życie. To zresztą napędza nas na co dzień do działania. Natomiast zaskoczeniem okazało się, jak efektywnie nasi pracownicy zaczęli korzystać z parkingu. Po przejrzeniu kilku raportów z Parkanizera mogliśmy się bez żalu pożegnać z 30 miejscami postojowymi, które były zbędne. Nie tylko rozwiązaliśmy problemy pracowników, ale też znaleźliśmy realną oszczędność dla firmy!”

wróć do góry

Sprawdź jaki rezultat osiągniesz z Share by Parkanizer w swojej firmie już teraz!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zostaw e-mail, skontaktujemy się z Tobą

2019 © Parkanizer Sp. z o.o., ul. Jana III Sobieskiego 2, 40-082 Katowice